Історія | (original) (raw)

Зародження ЮСБ і перші успіхи

Датою народження ФК Чернігів можна вважати 18 червня 2003 року, коли на поле стадіону Чернігівського військового ліцею вийшла команда ЮСБ – одинадцять футболістів у чорно-жовтій формі. Матч Чемпіонату Чернігова з командою «Фортуна-Чернігівгаз» завершився не на користь нашої команди – суперники перемогли з рахунком 2:0, але невдалий дебют нітрохи не зіпсував подальший турнірний шлях. ЮСБ вдалося вдало провести чемпіонат та пробитися до «Фіналу чотирьох», де в трьох матчах «чорно-жовті» здобули дві перемоги і одного разу поступилися. Підсумок – друге місце. Срібні нагороди стали безсумнівним успіхом молодої команди – далеко не кожен може домогтися призового місця в своєму дебютному сезоні.

Наступний Чемпіонат Чернігова ЮСБ провів не настільки вдало – команда посіла лише четверте місце. Тим не менш, другий сезон був ознаменований першим трофеєм. Фінал Кубка Чернігова, що пройшов на центральній арені області – Стадіоні імені Ю.О. Гагаріна – завершився тріумфом «чорно-жовтих». З рахунком 4:2 ЮСБ була обіграна «Шина». Команда змогла похвалитися не тільки результатом, але і видовищним, атакуючим футболом. Так, Юрій Вашкевич, який забив вирішальний м’яч у ворота суперників, зміг здорово повеселити присутніх уболівальників своїми акробатичними трюками.

2005 рік видався для ЮСБ не таким результативним. У Чемпіонаті Чернігова з футболу знову тільки четверте місце, а в кубку, обігравши кілька потужних команд, що представляли в тому числі Вищу лігу Чернігівської області, команда дійшла до півфіналу. З розіграшу ЮСБ вибила «Шина», яка взяла реванш за минулий рік. Однак перші успіхи з’явилися в футзалі – в Турнірі на призи спорткомлексу «Хімік» «чорно-жовтим» вдалося завоювати бронзові медалі.

У 2006 році було прийнято ключове рішення про розширення і розвиток чернігівського футболу. Наша команда вперше виступила в Чемпіонаті Чернігівського району, де вдалося увійти до фінальної четвірки. Також цього року прийшли і перші футзальні перемоги. Турнір, присвячений Дню міста, приніс «срібло», а Чемпіонат Чернігівського району з футзалу завершився тріумфом ЮСБ.

На шляху до перемог в області

Початок 2007 року ознаменувався виходом ЮСБ у фінал Чемпіонату Чернігівської області з футзалу. А вже влітку команда брала участь у Першій лізі Чемпіонату Чернігівської області з футболу.

У 2008 році команда вперше спробувала свої сили у футбольній Вищій лізі області. У новому для себе турнірі «чорно-жовті» виступили не кращим чином, ставши тільки десятими, але отриманий досвід на більш високому рівні поза всяких сумнівів виявився корисним – ЮСБ завоював Кубок Чернігова з футзалу.

Сезон-2011 став дуже пам’ятним і значущим для клубу – злагоджена робота нарешті почала давати бажаний результат. На початку року ЮСБ посіло третє місце в Чемпіонаті міста з футзалу, потім здобута перемога в передсезонному турнірі YSB Cup. Фіналом стала яскрава та впевнена гра в Чемпіонаті Чернігівської області. До останнього туру команда підійшла на другому місці, відстаючи на два очки від команди «Єдність-2» (Плиски), при цьому доля головного трофея повинна була вирішитися в очному матчі. У ситуацію втрутилася Чернігівська федерація футболу, фактично зірвавши цю гру. Всупереч календарю та регламенту ЮСБ змушували грати цей матч в Плісках. Наша команда, виконавши всі норми і правила, підготувала центральний стадіон області, щоб прийняти на ньому гостей і визначити сильнішого, але за вказівкою федерації ні гості, ні суддівська бригада не прибули на матч. КДК Федерації футболу України, розглянувши заяву ФК ЮСБ, виніс вердикт – матч потрібно провести саме в Чернігові, однак Чернігівська федерація так і не змогла організувати зустріч та просто оголосила команду з Плісок чемпіоном. Рішення було дивним, але керівництво ЮСБ ніколи не ганялося за титулами, не мало дурних та нікому не зрозумілих амбіцій, а в усьому і завжди дотримувалося спортивного принципу. Не впадаючи у відчай, футболісти продовжували грати і завойовувати медалі: пішли чергові перемоги в Чемпіонаті Чернігова з футболу та Відкритому Кубку Чернігова з футзалу – вчетверте поспіль.

IMG_7855

Початок 2012 року ознаменувався не дуже вдалою грою і третім місцем в Чемпіонаті міста з футзалу, в турнірі YSB Cup також була «бронза». І все ж наша команда набрала хід і «виносила» всіх своїх суперників в Кубку Чернігівської області. Так сталося і в фіналі – ЮСБ здобув впевнену перемогу над «Єдністю» з рахунком 4:1. За значної підтримки вболівальників з Чернігова на нейтральному стадіоні в Ніжині «чорно-жовті» довели всім свою перевагу саме на футбольному полі, а не в кабінетах чиновників, взявши тим самим блискучий реванш за минулий сезон.

W2DqJYjMJJ8

Дебют у всеукраїнських змаганнях

У 2013 році ЮСБ виповнилося десять років. За ці роки змінювалися тренери та гравци, але завжди залишалося бажання перемагати і підкорювати нові спортивні вершини. У рік десятиліття команда перейшла на новий щабель у своєму розвитку, подавши заявку на участь у Чемпіонаті України серед аматорів під егідою ААФУ. Перед початком змагань була здобута перемога в традиційному турнірі YSB Cup, ФК ЮСБ став володарем Суперкубка Чернігівської області, а також вийшов у півфінал кубка області. Дебют на всеукраїнському рівні вийшов вдалим: після кількох важливих перемог над потужними суперниками команда ЮСБ пробилася до фінальної частини чемпіонату. Там чернігівці здобули перемогу над майбутнім чемпіоном ОДЕК (Оржів), але поступилися «Бастіону» (Іллічівськ) та «Локомотиву» (Куп’янськ), посівши третє місце у своїй підгрупі.

JnZgX9-XJN0

У 2014 році через непорозуміння з Федерацією футболу Чернігівської області частина команд створила окремий турнір – Чернігівську Прем’єр-лігу. У підсумку в Кубку Чернігівської Прем’єр-ліги футболісти ЮСБ дійшли до півфіналу, а в чемпіонаті задовольнялися срібними медалями. У наступному сезоні наша команда, завоювавши кубок зимового чемпіонату, очікувала старту Чернігівської Прем’єр-ліги, хоча те, в якому змаганні належить грати, було ще не ясно. Незважаючи на всі непорозуміння, керівництво клубів та федерації досягли компромісу і в Чемпіонат Чернігівської області заявилося одинадцять команд. Однак через чергове свавілля федерації вісім колективів знялися з чемпіонату. Щоб не втрачати ігрову практику, довелося організувати власний чемпіонат. У ньому ЮСБ дісталися бронзові медалі.

IMG_8248

Власний стадіон, ребрендинг та професійний статус

2016 рік став знаменним в історії нашої команди. Безумовно, найголовнішою подією став початок будівництва власного стадіону – «Чернігів-Арени». Спочатку ЮСБ здобув перемогу в турнірі «Зимова Іскра», а потім завоювала золоті медалі Чернігівської Прем’єр-ліги.

AI4A1754-150-150

Рік потому наша команда здобула перемогу в Чемпіонаті та Кубку «Зимова Іскра», стала володарем YSB Cup, виграла Відкритий Чемпіонат Чернігова з футболу, стала бронзовим призером Чемпіонату Чернігівської області. Крім того, після трирічної перерви ми взяли старт у Чемпіонаті України серед аматорів.

2016

2017 рік приніс дуже багато змін як в саму команду, так і в спортивне життя всього міста Чернігова. В результаті ребрендингу ЮСБ змінив назву на ФК Чернігів, змінивши також клубну емблему, на якій з’явився тигр. Наша назва є даниною рідному місту, яке представляє команда. Завершилася перша черга будівництва стадіону – всі домашні матчі ФК Чернігів у 2017 році пройшли на власній сучасній арені. Крім того, була відкрита дитяча футбольна школа, в якій станом на 2022 рік займається більше двохсот юних футболістів.

2017

Після закінчення сезону 2019/2020, в якому наша команда пробилася до фіналу Чемпіонату України серед аматорів, а також стала кращою в області, відбулася по істині визначна подія в історії ФК Чернігів – «тигри» зробили черговий крок вперед у своєму розвитку, отримавши професійний статус. Чернігівський клуб дебютував у Другій лізі, здобувши низку перемог над «Рубіконом» (Київ), «Буковиною» (Чернівці) і «Чайкою» (Петропавлівська Борщагівка). Підсумкове десяте місце в Групі А не повинно сумуватi нікого – честь міста відстоювали футболісти, для яких професійний рівень був новим досвідом. Команда виступила гідно, маючи все для подальшого прогресу. Відтепер горде ім’я ФК Чернігів звучить по всій Україні.