Derby della Madonnina Milanu (original) (raw)

U jednom od najvećih derbija talijanskog nogometa, Derbyju della Madonnina Milan je kao gost pobijedio Inter sa 2-1.

"Rossoneri" su tako prekinuli niz od šest uzastopnih poraza u gradskim derbijima.

Milan je poveo u 10. minuti golom Christiana Pulisica nakon sjajnog prodora američkog reprezentativca. Pulisic je "ukrao" loptu Mhitarjanu i potom projurio kroz "srce" domaće obrane pogodivši za 1-0.

Domaćin je uzvratio u 27. minuti lijepim golom Federica Dimarca na asistenciju Lautara Martineza.

"Rossoneri" su već u prvoj minuti nastavka mogli do nove prednosti, Rafael Leao je pucao glavom, ali je Yann Sommer sjajno obranio. U 65. minuti talijanski sudac Maurizio Mariani dosudio je kazneni udarac za goste zbog igranja rukom, no promijenio je odluku nakon video provjere.

Pobjedu Milanu donio je Matteo Gabbia u 89. minuti pogodivši glavom nakon ubačaja Tijjania Reijndersa.

Hrvatski nogometni stručnjak Ivan Jurić startao je na klupi Rome uvjerljivom pobjedom 3-0 protiv Udinesea u susretu petog kola Serie A. Prva je to pobjeda Rome ove sezone, nakon što je rimski klub u prva četiri kola upisao tri remija i poraz.

U ranije odigranom susretu Bologna je na gostovanju pobijedila Monzu sa 2-1 ostvarivši, također prvu pobjedu sezone.

Fiorentina je preokretom slavila sa 2-1 protiv Lazija, također slavivši prvi put ove sezone.

U ponedjeljak kolo zatvaraju Atalanta i Como.

Vodi Torino sa 11 bodova, dok Napoli i Udinese imaju po 10 bodova. Inter je šesti s osam bodova koliko ima i Milan na sedmoj poziciji.

Rezultati:

Fiorentina - Lazio 2-1 (Gudmundsson 49-11m, 90-11m / Gila 41)

Monza - Bologna 1-2 (Đurić 43 / Urbanski 24, Castro 80)

Roma - Udinese 3-0 (Dovbik 19, Dybala 49-11m, Baldanzi 70)

Inter - Milan 1-2 (Dimarco 28 / Pulišić 10, Gabbia 89)

U subotu:

Venezia - Genoa 2-0 (Busio 63, Pohjanpalo 85)

Juventus - Napoli 0-0

Lecce - Parma 2-1 (Dorgu 32, Krstović 59 / Almqvist 90+3)

U petak:

Verona - Torino 2-3 (Kastanos 12, Mosquera 90+3 / Sanabria 10, Zapata 33, Adams 79)

Cagliari - Empoli 0-2 (Colombo 33, Esposito 49)